...

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün İsmi Okula Verildi

01.06.2017

Okunma Sayısı:908

Akşehir İlçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesine Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün ismi verildi.İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan ve 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Anadolu İmam Hatip Lisesi statüsü kazanan okulun ismi “Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi” olarak değiştirildi.

Okula Şehit Kaymakamın isminin verilmesi törenine katılan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, şunları kaydetti;

"Dünden bugüne bu toprakları bize vatan olarak bırakmak için şehit olmuş başta ecdat olmak üzere, görevi başında vatana, millete hizmet etmek aşkıyla çalışmış ve kutsal mertebeye ulaşmış bütün şehitlerimizi saygıyla, minnetle, rahmetle anıyorum. Ne mutlu ki şehit babasını, şehit eşini bugün burada anlamlı bir programda ağırlıyoruz. Onlar gerçekten Peygamber Efendimize komşuluk mertebesine erişmiş bir evlat yetiştirdiler onların ellerinden öpüyoruz. Değerli eşlerinin, ailelerinin başımızın üstünde yerleri var. Bizim başımızın tacı onlar, Allah onlardan ve diğer bütün şehit ailelerinden razı olsun. Bir söz var, 'Şehit vurulunca ölmez, unutulunca ölür'. İşte bugün Muhammet Fatih kardeşimizin ismini bu okula vererek isminin ilelebet yaşayacağını gösterdik. Bundan sonra Muhammet Fatihler ölmez. Kendisinden Allah razı olsun. Bu ülke huzur içerisinde yaşasın diye en büyük fedakârlığı yapıp hayatını bu memleket için vermiştir. Bu okuldan mezun olan öğrencilerimiz de birer Muhammet Fatih olacaklar. İnşallah bu güzel isim burada sonsuza kadar kalacak ve dün olduğu gibi bugün de yarın da anılmaya devam edecek. Hep dua almaya ve gelecek nesillere örnek olmaya devam edecek. Şehit kaymakamız Muhammet Fatih Safitürk’ün Derik’te güzel hizmetler yaptığını herkes çok iyi biliyor. Hainler bu hizmetlerden rahatsız oldular. Devletin temsilcisinin, kaymakamının, o bölgeye hizmet götürmesinden rahatsız oldular. Halkın içinden çıkan üst düzey bir ismin halkla kaynaşmasından rahatsız oldular.

Resim Eklenmemiş
Dünyanın egemen güçlerine karşı çıkıp mazlumun yanında olmasından rahatsız oldular. Bu milletin cesaretinden, imanından rahatsız oldular. İşte bu satılmış zavallılar bu millete bu ihaneti yapmışlardır. Hain ve alçak saldırıyla Muhammet Fatih Safitürk kaymakam kardeşimi, milletimin şerefli evladını şehit etmişlerdir. Cenabı Allah’a hamd olsun Millet düşmanı, bayrak düşmanı, din düşmanı, yerli ve yabancı hainler, 15 Temmuz’da da bunu gördüler, biz millet olarak bu hainlere karşı belirgin, büyük bir başarı kazandık. Ancak bu başarı aziz milletin birliği ve beraberliği ile gerçekleşti. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece Türkiye'nin önünde hiçbir şer güç duramaz. Biz de bunun için çalışıyoruz. Türkiye'yi güçlü kılmak lazım. Türkiye'yi güçlü kılmanın yolu Türk gençliğinin daha iyi bir eğitim almasından ve milli manevi değerlerle güçlendirilmesinden geçiyor. Türkiye'yi daha iyi bir eğitime kavuşturmak, evlatlarımıza bizim aldığımız eğitimden daha iyi bir eğitim verebilmek için işte okullar inşa ediyoruz. Daha güzel sınıflar, derslikler inşa ediyoruz. Akıllı tahtalarla donatıyoruz. Öğretmenlerimizin sayısını artırıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun en büyük bütçeyi milli eğitime veriyor. İstiyoruz ki öğrenmeyi öğrenen muhakeme gücü olan, analiz kapasitesi olan, milli değerleri benimsemiş, evrensel değerlere açık bir nesil yetiştirelim.

Resim Eklenmemiş

Nesil yetiştirmek medeniyet demektir. Eğer medeniyet iddianız varsa yapmanız gereken ilk şey doğru dürüst bir eğitimle nesil yetiştirmek. Hamd olsun bu yolda gerçekten çok iyi bir noktadayız. Ancak eksiklerimiz de var. Ama hedefimiz yüksek, bu birlik ve beraberlikle aşamayacağımız hiçbir mesele yoktur. Tüm yaşamım boyunca Allah’tan niyaz ettiğim dereceye Muhammet Fatih Safitürk ve onun gibi kahramanlar ulaşmışlardır. Tüm şehitlerimize gıptayla baktığımı özellikle belirtmek istiyorum Rabbim bizlere yolunda hayırlı ömürler nasip etsin inşallah. Sözlerime son verirken bu güzel programa emeği geçen herkese teşekkür ederek başta şehit ailemiz olmak üzere herkese saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum." dedi.

Geri Dön