...

MEB'den Asarcık İHL'ye 2. Ödenek

28.06.2013

Okunma Sayısı:983

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, MEB'in yapımı devam eden Asarcık İHL'ye 500 bin TL daha ödenek gönderdiğini belirterek, "Şimdi hedefimizde Ayvacık İHL var." dedi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Samsun'un Asarcık ilçesinde yapımı devam eden Asarcık Halil Bilici İmam Hatip Lisesi'ne 500 bin TL daha ödenek gönderdi. MEB'in Asarcık İHL için toplamda 1 milyon TL ödenek verdiğini dile getiren AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, hedefte Ayvacık İHL'nin olduğunu söyledi.

Hayırseverlerin desteğiyle yapımına başlanan ve büyük kısmı tamamlanan Asarcık İHL inşaatının bitirilmesi için MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'le görüşen Cemal Yılmaz Demir 500 bin TL ödenek daha çıktığını söyledi. MEB'in toplamda 1 milyon TL ödenek verdiğini belirten Demir, "Hayırseverlerimizin desteğiyle inşaatı hızla süren Asarcık İHL, alınan bu ödenekle daha da hızlı ilerleyecek. Amacımız okulun bir an önce hizmete açılması." ifadesini kullandı. 4+4+4 eğitim modeline geçtikten sonra özellikle imam hatip okullarına olan rağbetin arttığına dikkati çeken Milletvekili Demir, "Vatandaşımızın bu talebini karşılayabilmek için devlet ve milletimiz el ele vererek okullar yapacağız. Birkaç ilçede imam hatip çalışmalarımız sürüyor. Hedefimizde Ayvacık İHL var. Şimdi tüm gücümüzü buranın da tamamlanabilmesi için hayırseverlerden destek alacağız.

Milletin desteğiyle belirli seviyeye gelen okullarımıza, MEB'den de ödenek çıkması için görüşmeler yapacağız." diye konuştu. Mimarisi Özlem Maraş tarafından çizilen Asarcık İHL'nin inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-meb-den-asarcik-ihl-ye-ikinci-odenek-4778991/

Geri Dön