...

Cerrah ve Yenice Belediye Başkanlarının Başkent Çıkarması

26.06.2013

Okunma Sayısı:1000

Bursa'nın İnegöl ilçesinin Cerrah Belediye Başkanı İsmail Kahraman ile Yenice Belediye Başkanı Hasan Aksu, beldelerinde devam eden yatırımlarla ilgili kaynak bulmak için gittikleri Ankara'da bir dizi temasta bulundu.

TBBM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'i de ziyaret eden başkanlar, Cerrah Belediyesi'nin okul için tahsis edilen atıl durumdaki 5 dönümlük arsasındaki tapu şerhinin kaldırılması için destek istedi. Cerrah Belediye Başkanı İsmail Kahraman, geçmişte beldelerinde yapılan yeni okul için belediyeye ait 10 dönüm arsa tahsis ettiklerini ve bu okulun tamamlanarak hizmete girdiğini söyledi. Başkan Kahraman eski okulun 5 dönümlük arsasının Cerrah Belediyesi'ne ait olduğunu da belirterek, "Eski okul ihtiyaca yetmediği için daha büyük bir arsayı Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis ettik. Eski okul şu anda harabe halinde duruyor. Orada düzenleme yapabilmemiz için Milli Eğitim Bakanlığı'nın şerhinin kaldırılması gerekiyor. Bu konuda destek bekliyoruz" dedi.

Milletvekili Hüseyin Şahin, bunun üzerine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'den randevu alarak her 2 başkan ile birlikte görüşmeye gitti. Görüşmede Cerrah Belediye Başkanı İsmail Kahraman'ı dinleyen Bakan Yardımcısı Erdem, "Sayın Başkan talebinde haklı buluyoruz. Arsa üzerindeki şerhi kaldırmak için gerekli süreci başlatacağız" diye konuştu.

Kahraman, beldelerinde devam eden yatırımlarla ilgili kaynak bulmak ve bazı idari meseleleri halletmek için Yenice Belediye Başkanı Hasan Aksu ile birlikte Ankara'ya geldiklerini söyledi. İsmail Kahraman, TBMM'ye yaptıkları ziyarette önce MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy ile görüştüklerini ve bu görüşmede çalışmaları değerlendirdiklerini belirtti. Daha sonra da AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ile görüştüklerini vurgulayan İsmail Kahraman, "Sayın vekilimiz her konuda bize destek veriyor. Geçmiş ziyaretimizde İller Bankası ile görüşmemizi sağlamıştı. Bu görüşme ile Cerrah'ın alt yapı projesini hazırlamak için yüzde 50'si hibe olan proje desteği aldık. Projemiz yakında tamamlanacak ve Ekim ayında da hem belde içinin hemde sanayi bölgesinin alt yapısının ihalesi için meclis kararı alacağız. Yatırım konusunda da gerekli bütçenin bulunması için sayın vekilimizde destek sözü aldık" diye konuştu.

Milletvekili Hüseyin Şahin ise, iktidar muhalefet ayrımı yapmadan ülkenin her köşesine hizmet gitmesi için çalıştıklarını belirterek, "Her 2 başkanımız da beldelerine hizmet götürmek için çaba harcıyorlar. Zaman zaman bize gelerek tıkandıkları konularda destek istiyorlar. Biz de karşılaştıkları sıkıntıların çözümü için kendilerine gereken desteği veriyoruz" dedi. - BURSA

Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-cerrah-ve-yenice-belediye-baskanlarinin-baskent-4770254/

Geri Dön