...

Sayın Orhan ERDEM istifa etti

11.02.2015

Okunma Sayısı:1641


Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem, 7 Haziran 2015'te yapılacak olan genel seçimlerde AK Parti'den Milletvekili aday adayı olmak için istifasını Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya sundu.

Sayın ERDEM açıklamasında şunları söyledi:

2001 Kasım Ayı AK Parti Kurucu İlçe Başkanlığı ile başlamış olduğum siyasi hayatımda;  

2002 genel seçimleri ile 22. Dönem Konya Milletvekilliği, İnsan Hakları Komisyon Üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Koordinatörlüğü görevlerini yürüttüm. Sokak Çocukları Araştırma Komisyonu’nda Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum.  

2007 genel seçimleri ile 23. Dönem Konya Milletvekilliği, Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. Yasama I ve II. döneminde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı'nda İdare Amirliği ve AK Parti Genel Merkezi’nde Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı ve Özürlüler Koordinasyon Başkanlığı görevlerini yürüttüm. AK Parti MKYK Üyeliği’nde bulundum.  

2011 Ekim ayından itibaren Millî Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine başladım ve bugüne kadar büyük bir şerefle görevimi sürdürdüm. 7 Haziran 2015 de yapılacak olan genel seçimlerde AK Parti’den Milletvekili adayı olmak için 10 Şubat 2015 tarihi itibarı ile istifamı Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’ ya sunmuş bulunmaktayım. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Geri Dön